Primele impresii dupa meciul Romania-Muntenegru

Românii de pe twitter au spus tot ce aveau pe suflet în timpul și la sfârșitul meciului dintre România și Muntenegru.

@andrewdd: Tata Puiu se întreabă cine e Benzar, ce caută Bicfalvi pe teren, ce e cu așezarea asta și de ce naiba nu jucăm 5-4-1.
@grg1892 :Eu zic să ne calmăm cu mingiile alea pe sus. Aia au 3 metri inaltime.
@spuse: N-am inteles o chestie la Daum. A zis ca atacam din primul pana-n ultimul minut sau in primul si in ultimul minut?
@andrewdd: M-am plictisit. Mi-am luat să mănânc prune.

@Sorin_Patiu: La ce calitate are meciul, gazonul e ultima problemă. #jesuisgazon
‏@DoruSupeala: Degeaba aduci DJ german, daca il pui sa mixeze tot viniluri Electrecord cu Dolanescu.
@adriano_qld: Concluzia e simpla după 38 de minute: ne bate Kazahstanul de nu suna ciorba in ibric.
@NarcisD: Concluzie pana acum? Nici Mourinho nu ne scoate din fotbalul asta pilaf.
@bobicuta: Asta e un meci nemeci. Cine ma cunoaste stie ca inventez cuvinte.

‏@pariusigur_com: Nu trebuie sa cladim un munte de indoiala doar dupa o repriza. Hai Romania!
@malaezu: Ce-i cu calitatea aia a imaginii din studioul TVR, de zici că transmit live de la revoluția din ’89?
@aovidiu: Cica Muntenegru poate crea neplaceri. Pai si noi? Cu rusinile astea ce facem?
@SuiuMarius: “Nu sunt o echipă cu pretenții la calificare…” Că noi suntem?

@aovidiu: Joci cu 7 fundasi si iei gol la prima faza fixa. Dap…
@Emishor: 1-1. Jovetic scores with a header following a cross from a FK. First shot on target for Montenegro since the start of the game?
@oshlobanul: am crezut că dacă daum noi unu, ei nu mai daum
@itmorar: muntenegrenii şi-au dorit mai mult egalul

@ilgrandefutador: Moții mă-tii Daum
@aubogmeyang: Delete these players.
‏@bunescu: Nu mai suntem 12, suntem 1:1 și-un penalty ratat.
@radusmall: Astia suntem. Asta am devenit, cand e vorba de sport. Niste mediocrii care tind spre ratati.