Program Liga 1 pentru sezonul 2016/17

Ne așteaptă meciuri tari încă din prima etapă în fotbalul românesc, așa cum arată programul meciurilor pentru sezonul 2016-17 din Liga 1. În prima etapă avem deja un meci interesant între Astra, campioana României, și Dinamo. În etapa a 2-a se întâlnesc Rapid și Dinamo, iar în etapa a 5-a se va disputa Derby de România între eternele rivale Steaua și Dinamo. În etapa a 7-a se vor întâlni Steaua și Astra, iar dacă Șumudică va fi în contiunare antrenor în Liga 1 nu se va opri să atace Steaua și pe teren, dar și în afara lui.
Liga 1 va începe pe 22 iulie 2016. Sezonul regulat se termină pe 4 martie, iar play-off-ul și play-out-ul vor începe pe 11 martie.

Program Liga 1 pentru sezonul 2016/17

Etapa I:
22 iulie 2016

Pandurii – CSU Craiova
Astra – Dinamo
Rapid – FC Botoşani
CFR Cluj – Chiajna
FC Voluntari – Viitorul
Steaua – CSMS Iaşi
Gaz Metan – Tg. Mureş

Etapa II:

30 iulie 2016

CSU Craiova – Tg. Mureş
CSMS Iaşi – Gaz Metan
Viitorul – Steaua
Chiajna – FC Voluntari
FC Botoşani – CFR Cluj
Dinamo – Rapid
Pandurii – Astra

Etapa III:

6 august 2016

Astra – CSU Craiova
Rapid – Pandurii
CFR Cluj – Dinamo
FC Voluntari – FC Botoşani
Steaua – Chiajna
Gaz Metan – Viitorul
Tg. Mureş – CSMS Iaşi

Etapa IV:
13 august 2016

CSU Craiova – CSMS Iaşi
Viitorul – Tg. Mureş
Chiajna – Gaz Metan
FC Botoşani – Steaua
Dinamo – FC Voluntari
Pandurii – CFR Cluj
Astra – Rapid

Etapa V :
20 august 2016

Rapid – CSU Craiova
CFR Cluj – Astra
FC Voluntari – Pandurii
Steaua – Dinamo
Gaz Metan – FC Botoşani
Tg. Mureş – Chiajna
CSMS Iaşi – Viitorul

Etapa VI:
27 august 2016

CSU Craiova – Viitorul
Chiajna – CSMS Iaşi
FC Botoşani – Tg. Mureş
Dinamo – Gaz Metan
Pandurii – Steaua
Astra – FC Voluntari
Rapid – CFR Cluj

Etapa VII:
10 septembrie 2016

CFR Cluj – CSU Craiova
FC Voluntari – Rapid
Steaua – Astra
Gaz Metan – Pandurii
Tg. Mureş – Dinamo
CSMS Iaşi – FC Botoşani
Viitorul – Chiajna

Etapa VIII:
17 septembrie 2016

CSU Craiova – Chiajna
FC Botoşani – Viitorul
Dinamo – CSMS Iaşi
Pandurii – Tg. Mureş
Astra – Gaz Metan
Rapid – Steaua
CFR Cluj – FC Voluntari

Etapa IX:
21 septembrie 2016

FC Voluntari – CSU Craiova
Steaua – CFR Cluj
Gaz Metan – Rapid
Tg. Mureş – Astra
CSMS Iaşi – Pandurii
Viitorul – Dinamo
Chiajna – FC Botoşani

Etapa X:
24 septembrie 2016

CSU Craiova – FC Botoşani
Dinamo – Chiajna
Pandurii – Viitorul
Astra – CSMS Iaşi
Rapid – Tg. Mureş
CFR Cluj – Gaz Metan
FC Voluntari – Steaua

Etapa XI:
1 octombrie 2016

Steaua – CSU Craiova
Gaz Metan – FC Voluntari
Tg. Mureş – CFR Cluj
CSMS Iaşi – Rapid
Viitorul – Astra
Chiajna – Pandurii
FC Botoşani – Dinamo

Etapa XII:
15 octombrie 2016

CSU Craiova – Dinamo
Pandurii – FC Botoşani
Astra – Chiajna
Rapid – Viitorul
CFR Cluj – CSMS Iaşi
FC Voluntari – Tg. Mureş
Steaua – Gaz Metan

Etapa XIII:
22 octombrie 2016

Gaz Metan – CSU Craiova
Tg. Mureş – Steaua
CSMS Iaşi – FC Voluntari
Viitorul – CFR Cluj
Chiajna – Rapid
FC Botoşani – Astra
Dinamo – Pandurii

Play-off:
Et. 1 – 11 martie 2017
Et. 2 – 18 martie 2017
Et. 3 – 1 aprilie 2017
Et. 4 – 5 aprilie 2017
Et. 5 – 8 aprilie 2017
Et. 6 – 15 aprilie 2017
Et. 7 – 22 aprilie 2017
Et. 8 – 29 aprilie 2017
Et. 9 – 6 mai 2017
Et. 10 – 13 mai 2017

Play-out:

Et. 1 – 11 martie 2017
Et. 2 – 18 martie 2017
Et. 3 – 1 aprilie 2017
Et. 4 – 5 aprilie 2017
Et. 5 – 8 aprilie 2017
Et. 6 – 15 aprilie 2017
Et. 7 – 22 aprilie 2017
Et. 8 – 29 aprilie 2017
Et. 9 – 6 mai 2017
Et. 10 – 13 mai 2017
Et. 11 – 20 mai 2017
Etapa 12 – 25 mai 2017
Etapa 13 – 28 mai 2017
Etapa 14 – 4 iunie 2017

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *