Programul meciurilor de la Copa America

Programul meciurilor de la Copa America

Joi spre vineri debutează Copa America, iar meciurile sunt transmise în direct de Digi Sport.
Cotele pentru câștigarea trofeului Copa America sunt următoarele: Argentina este favorită cu o cotă de 2,98 , Brazilia este a doua favorită la cota 4,60 și Chile este pe locul 3 în opinia specialiștilor la cota 5,20. Columbia are cota 7,80 că va câștiga Copa America, iar Uruguay are cota 17.

Grupele de la Copa America:
Grupa A: Chile, Mexic, Bolivia, Ecuador
Grupa B: Argentina, Uruguay, Paraguay, Jamaica
Grupa C: Brazilia, Columbia, Peru, Venezuela

Programul meciurilor:
Grupa A: Chile, Mexic, Bolivia, Ecuador

12 iunie, ora 02:30, Santiago: Chile – Ecuador
13 iunie, ora 02:30, Vina del Mar: Mexic – Bolivia
16 iunie, ora 00:00 Valparaiso: Ecuador – Bolivia
16 iunie, ora 02:30, Santiago: Chile – Mexic
20 iunie, ora 00:00, Rancagua: Mexic – Ecuador
20 iunie, ora 00:00, Santiago: Chile – Bolivia

Grupa B: Argentina, Uruguay, Paraguay, Jamaica

13 iunie, ora 22:00, Antofagasta: Uruguay – Jamaica
14 iunie, ora 00:30, La Serena: Argentina – Paraguay
17 iunie, ora 00:00, Antofagasta: Paraguay – Jamaica
17 iunie, ora 02:30, La Serena: Argentina – Uruguay
20 iunie, ora 22:00, La Serena: Uruguay – Paraguay
21 iunie, ora 00:30, Vina del Mar: Argentina – Jamaica

Grupa C: Brazilia, Columbia, Peru, Venezuela

14 iunie, ora 22:00, Rancagua: Columbia – Venezuela
15 iunie, ora 00:30, Temuco: Brazilia – Peru
18 iunie, ora 03:00, Santiago: Brazilia – Columbia
19 iunie, ora 02:30, Valparaiso: Peru – Venezuela
21 iunie, ora 22:00, Temuco: Columbia – Peru
22 iunie, ora 00:30, Santiago: Brazilia – Venezuela

Se vor califica primele 2 echipe din fiecare grupa plus inca 2 de pe locul 3 cu cel mai bun punctaj.

Sferturi de finala

1 – 25 iunie, ora 02:30, Santiago: Castigatoarea grupa A – Locul 3 grupa B/C

2 – 26 iunie, ora 02:30, Temuco: Locul 2 grupa A – Locul 2 grupa C

3 – 27 iunie, ora 02:30, Vina del Mar: Castigatoarea grupa B – Locul 3 grupa A/C

4 – 28 iunie, ora 00:30, Concepcion: Castigatoarea grupa C – Locul 2 grupa B

Semifinale

30 iunie, ora 02:30, Santiago: Castigatoarea sfert de finala 1 – Castigatoarea sfert de finala 2

1 iulie, ora 02:30, Concepcion: Castigatoarea sfert de finala 3 – Castigatoarea sfert de finala 4

Finala mica – 4 iulie, ora 02:30, Concepcion
Finala mare – 4 iulie, ora 23:00, Santiago.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *