Lyon 2-1 PSG, rezumat video

Am vazut rar un meci de fotbal in care toate golurile sa fie superbe. Asa s-a intamplat in derby-ul dintre Lyon si PSG. Primul gol marcat de Fekir in minutul 2 il surprinde pe portarul echipei Paris Saint Germain iesit pentru o centrare posibila. Mingea lovita de Fekir are un asemenea efect incat loveste bara interioara inainte sa intre in poarta.

Golul de 1-1 marcat de Kurzawa a uimit pe toata lumea. Este un sut bomba sub bara. Kurzawa mereu a inscris goluri de pus in rama, dar problema mare la el este atunci cand este nevoit sa se apere 1 contra 1. Multa lume nu stie, dar Kurzawa a fost atacant in perioada junioratului.
Golul victoriei echipei gazda inscris de Memphis Depay, in ultimele minute de joc, este ceva normal la acest atacant. Pentru ca are o asemenea reusita o data la 2 saptamani. Si cand ma gandesc ca la Manchester United parca Depay uitase complet fotbalul.